birgün

18° AÇIK

MEDYA 15.04.2021 17:11

TRT Genel Müdür Yardımcılığına atanan Fatih Er, Twitter hesabını kapattı

Fatih Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Er'in ilk iş olarak Twitter hesabını askıya alması dikkat çekti.

TRT Genel Müdür Yardımcılığına atanan Fatih Er, Twitter hesabını kapattı

Fatih Er, TRT Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Kanaldan yapılan yapılan açıklamaya göre Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Er, 2013-2014 yıllarında A Haber'de editör-sunucu ve kıdemli-muhabir olarak görev yapmış, TRT World'un kurucuları arasında yer almıştı.

TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Fatih Er'in, Twitter hesabını kapadığı görüldü. Er'in Instagram hesabı ise duruyor.

3 yıl önce TRT World'de kayınbiraderi, bacanağı, kayınbiraderinin eşini kadroya aldığını kabul eden TRT World yöneticisi Fatih Er, 2 bin kişi arasına eleme yaparak kadroyu oluşturduklarını belirterek, "Türkiye’de en adil şekilde personel alan kurum" olduklarını savunarak bir dönem gündeme oturmuştu.

1979 Konya doğumlu gazeteci, mesleğe yerel medyada başladıktan sonra, önce Kanal 7, ardından da Star Haber'de çalıştı. TV Net ve Kanal 24'ün kurucu ekibinde de dış haberler editörü ve sunucu olarak çalışan Er, üç yıl boyunca TRT'nin Kudüs temsilciliğini yaptı. A Haber'de editör-sunucu ve muhabir olarak görev yaptı.

trt-genel-mudur-yardimciligina-atanan-fatih-er-twitter-hesabini-kapatti-865057-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol