birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.01.2020 11:07

TRT Genel Müdürlüğü'nde yeni atama

TRT Genel Müdür Yardımcılığı'na Serdar Karagöz atandı

TRT Genel Müdürlüğü'nde yeni atama

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdür Yardımcılığı'na Serdar Karagöz'ün atandığı bildirildi.

TRT'den yapılan açıklamaya göre, Ekim 2018'den bu yana TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Karagöz, Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildi.

Karagöz'ün meslek örgütleri tarafından 'gazeteci fişlenmesi' olarak nitelenen ve tartışma yaratan raporları ile gündemde olan Siyasi, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (SETA)'da da görev yaptığı biliniyor.

Serdar Karagöz Kimdir?

Bilgi Üniversitesinde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Karagöz, Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yaptı. Karagöz, 2013'te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye'ye döndü.

Karagöz, 2014 yılında "Daily Sabah" gazetesini kurdu ve Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlendi. Serdar Karagöz, 2018'den bu yana TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız