birgün

32° AÇIK

GÜNCEL 16.06.2021 20:47

TRT Kanal İstanbul propagandası yaptı, İBB Sözcüsü Ongun'dan tepki geldi: Acizsiniz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi( İBB) Sözcüsü Murat Ongun, TRT'nin Türkiye-Galler maçına saniyeler kala yaptığı Kanal İstanbul propagandasına tepki gösterdi. Ongun, "Acizsiniz" dedi.

TRT Kanal İstanbul propagandası yaptı, İBB Sözcüsü Ongun'dan tepki geldi: Acizsiniz!

EURO 2020'de Türkiye'nin Galler ile karşılaşacağı maç öncesinde, yayıncı kurum TRT'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın ‘Kanal İstanbul' reklamı yayınlandı.

Propaganda yayınında, Kanal İstanbul ile ilgili çalışmalar görseller aracılığıyla anlatılırken, Kanal İstanbul projesinin çevreye zarar vereceği yönündeki açıklamalara ilişkin, "Türkiye'yi gelecek yüzyıla taşıyacak bu önemli projeyi karalamak ve aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği aşikardır" ifadelerine yer verildi.

İBB’DEN TEPKİ

TRT yayınına İBB Sözcüsü Murat Ongun da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Ongun, “Milli Maç öncesi İstanbulluların çoğunun karşı çıktığı bir konuda üstelik bilime aykırı, yalan bir propaganda yaptınız. Acizsiniz!” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol