birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 01.04.2020 01:42

Trump: Çok zor 2 haftalık bir süreç bizi bekliyor

Trump "Önümüzdeki 30 gün boyunca alınan önlemlere uyulması çok önemli. Bu bir ölüm kalım meselesi" açıklamasında bulundu.

Trump: Çok zor 2 haftalık bir süreç bizi bekliyor

ABD Başkanı Donald Trump ülkesinin koronavirüs ile ilgili mücadelesi kapsamında Beyaz Saray'da açıklamalarda bulundu. Trump "Önümüzdeki 30 gün boyunca alınan önlemlere uyulması çok önemli. Bu bir ölüm kalım meselesi" dedi.

Toplantı öncesi ABD’deki tüm eyaletler için 30 günlük bir yönergeyi açıklayan Trump, Beyaz Saray'daki konuşmasında "Ülkemiz büyük bir sınavdan geçiyor. Doğru olanı yapmak zorundayız. Her vatandaş, şirket, işletme fedakarlık yapmak zorunda. Şimdi öğrendiğimiz şeyler, edindiğimiz alışkanlıklar uzun süre bizimle kalacak. Önümüzdeki 30 gün boyunca alınan önlemlere uyulması çok önemli. Bu bir ölüm kalım meselesi. 10 bin solunum cihazımız var. Bunları muhafaza etmek zorundayız. Çok zor 2 haftalık bir süreç bizi bekliyor." dedi.

Kaynak: Reuters

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız