birgün

15° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

DÜNYA 18.10.2020 08:54

Trump güç kaybediyor

Trump güç kaybediyor

Dış Haberler Servisi

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi ülke genelinde yapılan anketlerde ABD Başkanı Donald Trump'ın Demokrat rakibi Joe Biden karşısında oyları eriyor.

Irkçılık karşıtı eylemlerde halkı hedef gösteren, koronavirüs önlemlerinde yetersiz kalan Trump yönetimi ülke kamuoyundaki kötü imajını korumaya devam ederken eski başkan Barack Obama'nın Biden'a açıktan destek vermesi de seçim oranlarını etkiliyor.

FLORİDA ETKİSİ

Hill ve HarrisX tarafından yapılan son ankete göre, Biden'la Trump arasında yaklaşık yüzde 4'lük bir oy oranı farkı oluşurken iki liderden birinin seçilebilmesi için 270 delegeye ulaşması gerekiyor. İki parti arasında gidip gelen 29 delegesi olan Florida, 20 delegesi bulunan Pennsylvania ve 16 delegeye sahip Michigan kritik rol oynuyor. Öte yandan canlı yayına çıkan taraflarda Biden, reytinglerde de Trump'ı geçti. Biden'ın ABC yayınını 14.1 milyon kişi izlerken Trump'ın NBC, MSNBC VE CNBC'deki yayınları toplam 13.5 milyon izleyiciye ulaştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız