birgün

27° AÇIK

DÜNYA 06.12.2019 09:55

Trump: Suudi Arabistan’a 12 bin asker göndereceğimiz haberleri doğru değil

ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan'a 12 bin asker gönderecekleri iddialarını yalanladı

Trump: Suudi Arabistan’a 12 bin asker göndereceğimiz haberleri doğru değil

ABD Başkanı Donald Trump, medyada yer alan Suudi Arabistan’a daha fazla askeri birlik gönderileceği iddialarını reddetti.

Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

“Suudi Arabistan’a 12 bin asker daha göndereceğimiz haberleri doğru değil, veya daha doğru ifade etmek gerekirse, Yalan Haber!”

trump-suudi-arabistan-a-12-bin-asker-gonderecegimiz-haberleri-dogru-degil-658154-1.

NE OLMUŞTU?

Perşembe günü, medyada yer alan bazı haberlerde Washington yönetiminin İran’ın gelecekte 'oluşturabileceği tehditlere' önlem olarak bölgeye daha fazla asker göndereceği iddiası yer almıştı. Pentagon Basın Sekreteri Alyssa Farah bu iddiaları reddetmiş, fakat ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien Trump’ın bu fikri değerlendirdiğini söylemişti.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız