birgün

13° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 27.10.2020 22:34

Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Bunu görmek hayal kırıklığı

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ateşkesin bozulmasına ilişkin konuşan ABD Başkanı Donald Trump, "Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı" dedi.

Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Bunu görmek hayal kırıklığı

ABD Başkanı Donald Trump, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ateşkesin bozulmasına ilişkin, "Bunu görmek hayal kırıklığı" yorumunda bulundu.

AA'nın aktardığına göre Trump, Michigan eyaletinde düzenleyeceği miting için uçağına binmeden önce Andrews Hava Üssü'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ateşkesin bozulmuş olmasından dolayı hayal kırıklığına uğradınız mı?" sorusu üzerine Trump, "Azerbaycan ve Ermenistan iyi anlaşamıyor. Çok uzun süredir bu konuyla uğraşıyorlar. Evet ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı" ifadesini kullandı.

Uzun süredir aralarında anlaşmazlık olan ülkelerde ateşkesin bozulduğunun görüldüğünü belirten Trump, "Onlar tekrar bir araya gelecektir" dedi.

ÇATIŞMALARDA SON DURUM

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’ın Berde’ye füzeli saldırı düzenlediğini ve 4 sivilin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Hacıyev, Ermenistan'ın, askeri kayıplarını telafi etmek adına insani ateşkesi ihlal edip sivilleri öldürdüğünü söyledi, Berde’ye yapılan füzeli saldırıda şu ana kadar 4 sivilin yaşamını yitirdiğini; aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 10 sivilin ise yaralandığını ifade etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız