birgün

10° KAPALI

DÜNYA 21.11.2018 16:16

Trump'tan Suudi Arabistan'a 'petrol fiyatları' teşekkürü

Trump'tan Suudi Arabistan'a 'petrol fiyatları' teşekkürü

ABD Başkanı Donald Trump, 54 dolara kadar gerileyen petrol fiyatları nedeniyle Suudi Arabistan'a teşekkür etti ve fiyatların daha da aşağıya inmesi gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, düşen petrol fiyatlarıyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz aylarda 82 dolar seviyelerini gören petrol fiyatının 54 dolara kadar gerilediğini hatırlatan Trump, "Teşekkürler Suudi Arabistan ama fiyatlar daha da düşmeli" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı 'Önce Amerika' başlıklı yazılı açıklamada Cemal Kaşıkçı cinayetine rağmen Suudi Arabistan'ın sarsılmaz ortağı kalacaklarını vurgulamıştı. Amerikan çıkarlarını göz önünde bulundurduğunu belirten Trump, ülkeye uygulanacak olası bir silah ambargosunun ise Rusya ve Çin'in yararına olacağını ifade etmişti.

Trump, Kaşıkçı cinayetinden Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın haberi olabileceğini de söylemişti.

Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan üzerinde oluşan uluslararası baskı ve İran'a yönelik petrol ambargosunun, petrol fiyatlarını arttıracağı yönünde endişeler bulunuyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız