birgün

5° AZ BULUTLU

DÜNYA 23.10.2019 18:51

Trump: Türkiye'ye yaptırımların kaldırılması için emir verdim

Trump: Türkiye'ye yaptırımların kaldırılması için emir verdim

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da açıklama yaptı.

Suriye'deki mevcut durumla ilgili değerlendirmelerini açıklayan Trump, Türkiye'yle ilgili de konuştu.

Trump, Türkiye ile yapılan anlaşmanın ardından, Türkiye'ye getirilen yaptırımların kaldırılması için emir verdiğini duyurdu.

ABD Başkanı, "Türkiye'ye getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdim" dedi.

'KÜRTLERE HARİKA HİZMETLER VERDİK'

Trump ''Suriye’den çıkıyoruz. 30 gün süreyle kalmamız gerekiyordu ama bunun üzerinden neredeyse 10 yıl geçti'' diye konuştu.

Trump, Suriye'den ayrılacaklarını yineleyerek, "Kürtlere harika hizmetler verdik ama artık gitme zamanı" ifadesini kullandı.

TRUMP'TAN MAZLUM KOBANİ'YE TEŞEKKÜR

ABD Başkanı Donald Trump, SDG yetkilisi Mazlum Kobani'ye teşekkür ederek, "Nazik sözleriniz ve cesaretiniz izin teşekkür ederim General Mazlum. Lütfen içten dileklerimi Kürt halkına iletin. Seni en yakın zamanda görmeyi bekliyorum" dedi.

Mazlum Kobani, ABD ile ilişkilerine dair açıklama yaparak, “Trump ile konuştum. Kendisinin çabaları Türkiye’nin saldırısını durdurdu. Kendisine teşekkür ettim" demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız