birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 16.02.2021 17:26

TTB Başkanı Fincancı'ya 'Erdoğan'a hakaretten' para cezası

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Başbakanlığı döneminde sosyal medya üzerinden hakaret içerikli paylaşım yaptığı gerekçesiyle 7 bin 80 lira adli para cezası verildi.

TTB Başkanı Fincancı'ya 'Erdoğan'a hakaretten' para cezası

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Başbakanlığı döneminde sosyal medya üzerinden hakaret içerikli paylaşım yaptığı gerekçesiyle 7 bin 80 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Şebnem Korur Fincancı ile avukatları katıldı. Duruşmada, savunmasını yapan Fincancı, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirterek, beraatini istedi.

Fincancı'nın avukatı Oya Meriç Eyüboğlu da müvekkilinin paylaşımının ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini kaydederek, beraat talebinde bulundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme, Şebnem Korur Fincancı'nın "kamu görevlisine karşı hakaret" suçundan 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol