birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 21.09.2021 13:59

TTB'den aşı karşıtı açıklamalar yapan Dr. Ümit Aktaş'a ceza

TTB, aşı karşıtı açıklamalar yapan Dr. Ümit Aktaş’a geçici olarak meslekten alıkoyma cezası verdi.

TTB'den aşı karşıtı açıklamalar yapan Dr. Ümit Aktaş'a ceza

Türk Tabipleri Birliği (TTB) aşı karşıtı açıklamalar yapan Dr. Ümit Aktaş'a 1 ay süre ile geçici olarak meslekten alıkoyma cezası verdi.

Dr. Ümit Aktaş, "Aşı karşıtı değilim ama aşı olmadım, olmayacağım" yazan tweet attıktan sonra pek çok hekimin tepkisini çekmişti.

TWİTTER, PAYLAŞIMLARINI SINIRLAMIŞTI

Evrensel'in haberine göre; aşılar hakkında yanlış bilgi yayıp 400 TL'ye zerdeçal kapsülü pazarlayan Ümit Aktaş'ın tweetlerine Twitter tarafından uyarı getirilmiş ve paylaşımları sınırlandırılmıştı.

TTB sık sık, yeniden başlayan sağlıkçı ölümlerinin aşı olmanın önemini bir kez daha gösterdiğine dikkat çekiyor.

Türk Tabipleri Birliği, Üsküdar'da yapılan aşı karşıtı mitingde konuşan ve "Aşı yapan hekimler yargılanacaklar" diyen Dr. Bilgehan Bilge hakkında da soruşturma başlatmıştı.

ttb-den-asi-karsiti-aciklamalar-yapan-dr-umit-aktas-a-ceza-923880-1.

ÜMİT AKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

İtiraz sürecini başlatacağını belirten Dr. Ümit Aktaş, “Bana vermeye çalıştıkları meslekten geçici süreyle alıkoyma cezası, TTB’nin zaten azalan itibarını tamamen yok etmekten başka bir işe yaramayacaktır. TTB, Türk hekimlerinin meslek birliğidir. Görevi, hekimlerin çalışma koşulları ve özlük hakları ile ilgili çalışmaktır. Oysa mevcut TTB yönetimi, adeta bir siyasi parti gibi davranarak, kendi görüşüne uygun olmayan her düşünceyi ve hekimleri sindirmeye, susturmaya uğraşmakta; toplum sağlığı için çalışmak yerine, Türk Hekimlerinin çağdaş ve demokratik düşünceleri ile siyaset üstü olan aydın ve modern gücünü kendi emelleri doğrultusunda kullanarak baskıcı bir tavır izlemektedir. Bu yönetim, Türk hekimlerini temsil edemez! Uyguladıkları baskılar beni yıldıramaz, doğru bildiğimi söylemekten ve toplum sağlığı için konuşmaktan vazgeçmeyeceğim!”