birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 14.04.2021 17:07

TTB’den emek-meslek örgütleri ve siyasi partilere ziyaret

TTB’den emek-meslek örgütleri ve siyasi partilere ziyaret

Haber Merkezi

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz, ölümleri durdurun” diyerek yarın Ankara’da Ulus Meydanı’nda, bütün illerde ise sağlık müdürlükleri önünde yapılacak basın açıklamaları öncesi emek-meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partileri ziyaret etti.

TTB, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile 12 Nisan günü; Genel Sağlık-İş Sendikası, Halkevleri, Sol Parti, Emek Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Gelecek Partisi ile 13 Nisan günü; Türkiye İşçi Partisi, İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi ile de 14 Nisan günü görüşmeler yaptı.

TTB Merkez Konseyi üyelerinin katıldığı görüşmelerde eksik, yanlış, tutarsız politikalar ile başarısız salgın yönetimi nedeniyle Covid-19 pandemisinin kontrol altına alınamadığı; buna karşı yaşam hakkına dönük bir söylemin toplumun tüm kesimince yükseltilmesi gerektiği ifade edildi.

ttb-den-emek-meslek-orgutleri-ve-siyasi-partilere-ziyaret-864592-1.

ttb-den-emek-meslek-orgutleri-ve-siyasi-partilere-ziyaret-864597-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol