birgün

25° AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 24.05.2021 12:51

TTB’den İkizdere’deki direnişe destek

İkizdere’de doğa katliamına karşı süren direnişe TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı da destek oldu. alana giden Fincancı, kadınlarla birlikte direndi.

TTB’den İkizdere’deki direnişe destek

Haber Merkezi

Rize İkizdere’de köylülerin taşocağına karşı mücadelesi devam ediyor. Cengiz Holding’in talanına geçit vermeyen yurttaşların yanına İkizdere’ye giden Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, direnişe destek oldu.

Direniş alanına giden Fincancı bölgedeki kadınlarla konuştu.

Fincancı’ya bölgedeki direnişi anlatan kadın, “Biz marjinal değiliz. İşimizi gücümüzü bıraktık. Babam mezardan kalkıp gelse beni bir adım geri attıramaz. Direneceğim. Direnmeye de devam edeceğim. Sabah gidiyorum tarladayım. Saat 10’da da buradayım. Benim çoluğum çocuğum anne siz direnmediniz demesin” diye konuştu.

Bir başka kadın ise, “İnsan halkına bu kadar zulüm yapmaz” diyerek iktidara tepki gösterdi.

ttb-den-ikizdere-deki-direnise-destek-879394-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol