birgün

6° AÇIK

TTB, Maraş merkezli depremlerde 10 doktorun yaşamını yitirdiğini açıkladı

TTB, Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde ilk bilgilere göre üç ilde 10 meslektaşlarının hayatını kaybettiğini açıkladı.

GÜNCEL 08.02.2023 15:56
TTB, Maraş merkezli depremlerde 10 doktorun yaşamını yitirdiğini açıkladı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 10 ilde meydana gelen iki depremde 10 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini duyurdu.

TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamalarda, Hatay'da görev yapan Dr. Tülin Durgun Yetim, Malatya'da görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Ekrem Tunçer, Adıyaman Tabip Odası önceki dönem başkanı Dr. Şerif Ayaz, Yeni Hatay Devlet Hastanesi hekimlerinden Dr. Alper Sezer Aba, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Dr. Fatma Tosun, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği hekimlerinden Uzm. Dr. Leyla Sürmeli Eyvaz, Adıyaman'da görev yapan Dr. Ali Öztürk, Dr. Burcu Şahin, Dr. Eyüp Türkmen ile Adana'da görev yapan Dr. Ahmet İrfan Gedik’in enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği belirtildi.

TTB’nin hayatını kaybeden doktorlara ilişkin sosyal medya paylaşımları ise şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol