birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 28.02.2021 21:59

TTB: Mutant virüs oranlarında ciddi artış olduğu bilgisi geliyor

TTB: Mutant virüs oranlarında ciddi artış olduğu bilgisi geliyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB), mutasyonlu koronavirüs vakalarıyla ilgili ciddi bir uyarıda bulundu.

"Sahadan mutant virüs oranlarında ciddi bir artış olduğu bilgileri gelmektedir," diyen TTB, Twitter hesabında yer verdiği paylaşımda bir de çağrı yaptı; "Sağlık Bakanlığı güncel tüm verileri açıklamalı, yeni vaka artışına yönelik mücadele stratejisini kamuoyu ile paylaşmalıdır. #şeffafbilgi"

TTB, dün de "Son günlerde vaka sayılarında ki artış yeni bir dalganın habercisi olmakta ve kaygı uyandırmaktadır. Ekonomik ve sosyal koşulları sağlanmış, ayrımcılık içermeyen, bölge tabanlı politikalar üretilmeli, daha önce yaşadığımız acı deneyim tekrarlanmamalıdır," uyarısında bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol