birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 02.08.2021 15:24

TTB: Randevusu olan insanların aşılanmasında sıkıntı yaşanıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Covid-19 aşısının tedarikindeki yetersizlik nedeniyle randevusu bulunanların aşılanmasında sıkıntı yaşandığını bildirdi.

TTB: Randevusu olan insanların aşılanmasında sıkıntı yaşanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısının sevkiyatında birkaç gün azalma olacağını duyurmuş ve “Randevusuz gelmeyin” demişti.

Koca, Sinovac aşısında ise sıkıntı olmayacağını söylemişti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ise randevusu olanların aşılanmasında aşı tedariki nedeniyle sıkıntılar yaşandığını duyurdu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) açıklamasında şunlar denildi:

“Aşı tedarikindeki yetersizlikten dolayı randevusu olan insanların aşılanmasında sıkıntı yaşanıyor. Sağlık çalışanları ise bir kez daha sorunlar ile yalnız bırakılıyor. Yaşananların sorumlusu, başından beri bir aşı programı ve planlaması yapmayan Sağlık Bakanlığı’dır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol