birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.06.2021 12:05

TTB uyardı: Koronavirüs nedeniyle ölen sağlıkçıların aileleri dolandırılmaya çalışılıyor

Türk Tabipleri Birliği, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının ailelerine yönelik dolandırıcılık girişimi tespit edildiğini belirterek uyarıda bulundu.

TTB uyardı: Koronavirüs nedeniyle ölen sağlıkçıların aileleri dolandırılmaya çalışılıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB), organize suç örgütlerinin Covid-19 nedeniyle ölen sağlık çalışanlarının ailelerine dolandırıcılık amacıyla ulaştığının taraflarına iletildiğini bildirdi.

“TTB ile indirim anlaşmalı firma olduklarını” iddia eden dolandırıcıların pandemiyle mücadelede yaşamını yitiren bir sağlık çalışanının borcu olduğunu iddia ederek ailesinden para almaya çalıştığının öğrenildiğini belirten TTB, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Organize suç örgütlerinin yaşamını yitirmiş meslektaşlarımızın ailelerine dolandırıcılık amacıyla ulaştıkları Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) iletilmiştir. Birliğimize iletilen bir başvurudan, “TTB ile indirim anlaşmalı firma olduklarını” söyleyen dolandırıcıların yaşamını yitiren meslektaşımızın borcu olduğunu iddia ederek ailesinden para almaya çalıştığı öğrenilmiştir.

Sağlık emekçilerinin ailelerini, bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine inanılmaması ve göz yumulmaması yönünde uyarmak isteriz. Organize suç örgütünün yakalanmasına yönelik gerekli girişimleri başlatacağımızı ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz. COVID-19 pandemisinde yaşamlarını yitiren sağlık emekçilerini bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol