birgün

11° PARÇALI BULUTLU

TÜİK: Geniş tanımlı işsizlik oranı yüzde 21,8

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) şubat ayına ilişkin işgücü istatistiklerini açıkladı. TÜİK’e göre, dar tanımlı işsizlik oranı şubatta yüzde 10,7, geniş tanımlı işsizlik oranı yüzde 21,8 olarak hesaplandı. TÜİK'in açıkladığı verilere göre dar tanımlı işsizlik geçen aya oranla yüzde 0,5 azaldı.

EKONOMİ 11.04.2022 10:03
TÜİK: Geniş tanımlı işsizlik oranı yüzde 21,8
Abone Ol google-news

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işsizlik rakamlarını açıkladı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre; dar tanımlı işsizlik oranı yüzde 10,7; istihdam oranı ise yüzde 46,6 oldu. Buna göre; işgücüne katılma oranının da yüzde 52,2 olarak gerçekleştiği hesaplandı.

TÜİK, geniş tanımlı işsizlik oranlarını da açıkladı. Geniş tanımlı işsizlik oranı 21,8 olarak hesaplanırken; zamana bağlı eksik istihdam ve işsizlerin bütünleşik oranı yüzde 14,7; potansiyel işgücü ve işsizlerin bütünleşik oranı yüzde 18,1 olarak tahmin edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol