birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.12.2018 11:16

Tüm Bel Sen'den “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” sempozyumu

KESK’e bağlı Tüm Bel Sen “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” sempozyumu düzenleyerek yaklaşan yerel seçimleri tartışacak

Tüm Bel Sen'den “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” sempozyumu

BirGün/Ankara

KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel Sen) 20 Aralık Perşembe günü “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” sempozyumu düzenleyerek, siyasal partilerin yerel yönetimlere yaklaşımını ele alacak.

Ankara Akar Otel’de düzenlenerek tüm gün sürecek olan sempozyumda siyasal partilerin yerel yönetimlere yaklaşımı ve 2019 yerel seçimlerini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Yurdusev Özsökmenler, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş ve EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan değerlendirecek.

Sempozyumda yerel yönetimler ve emek, meslek, kadın örgütlenmeleri, demokratik ve halkçı yerel yönetim deneyimleri de ele alınacak. Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan, TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Orhan Sarıaltun gibi bir çok isim de sempozyumda konuşmacı olarak yer alacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız