birgün

15° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 07.12.2018 09:41

Tüm Bel Sen kazandı

Tüm Bel Sen kazandı

KHK ile ihraç edilen Tüm Bel Sen üye ve yöneticisi olan 60 kişinin sendika üyeliklerinin düşürülmesi talebiyle açılan dava, hukuksal süreç devam ettiği gerekçesi ile reddedildi.

KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel Sen) üye ve yöneticisi olan 60 kişinin sendika üyeliklerinin düşürülmesi talebiyle eski Tüm Bel Sen Başkanı Ömer Salih Erol tarafından dava açıldı.
Erol, “sendikaya kayyum atanması, KHK ile ihraç edilenlerin sendikadan el çektirilmesi, olağanüstü kongre düzenlenmesi” kararları alınmasını da istedi. Tüm Bel Sen’in de müdahil olduğu davada hakim, ihraç edilen üyelerin ihraç kararlarına karşı açtıkları davaların sürdüğünü belirterek davayı reddetti.

Tüm Bel Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Mümtaz Başar, “Bu sonuç bizim açımızdan önemli bir kazanımdır. KHK ile ihraç olan üyelerimiz ve sendika organlarına seçilen yöneticilerimiz devam edecek. Bu bir sendika mücadelesiydi ve sendika kazandı” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız