birgün

13° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 25.02.2021 20:45

Tüm boyutları ile genç işsizlik sempozyumu

Tüm boyutları ile genç işsizlik sempozyumu

DiEM 25 Türkiye Kolektifi, DİSK-Ar ve Genç İşsizler Platformu çevrimiçi sempozyumda bir araya geliyor. Ülkedeki genç işsizliğin boyutlarının tartışılacağı sempozyum 27 Şubat Cumartesi günü YouTube üzerinden canlı yayımlanacak.

Ekonomik kriz ve pandemi ile birlikte yükselen işsizlik oranları genç işsizliği kategorisini artırmaya devam ediyor. DiEM 25 Türkiye Kolektifi de bu sempozyumla işsizliğin yeni yüzünün yapısal sorunlarını, geleneksel işsizlikten farklarını, güvencesiz yaşamlardaki izdüşümlerini birlikte düşünmeye, çözümler üretmeye davet ediyor.

Cumartesi günü 14.00-16.00 arasında gerçekleştirilecek sempozyumda DİSK Araştırma Merkezi Uzmanı Deniz Beyazbulut, Genç İşsizler Platformu Sözcüsü Dr. Murat Kubilay, Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Seyfettin Gürsel konuşmacı olarak yer alacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol