birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 28.06.2021 21:08

Tüm Emekliler Sendikası'ndan insanca ücret talebi

Ülke genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştiren Tüm Emekliler Sendikası, insanca ücret talep etti.

Tüm Emekliler Sendikası'ndan insanca ücret talebi

Tüm Emekliler Sendikası Türkiye'nin birçok yerinde sokağa çıkarak insanca ücret talep etti.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasında emeklinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerektiği vurgulandı.

tum-emekliler-sendikasi-ndan-insanca-ucret-talebi-893092-1.
Tüm Emekliler Sendikası Antalya

Tüm Emekliler Sendikası üyelerinin ülke genelinde yaptığı ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranları yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündemimize girmiş bulunmaktadır. Ülkemiz mafya, çete ilişkilerinin siyaset ile iç içe geçtiği, ortaya atılan iddialara iktidarın ve bağımlı yargının kulağını tıkadığı, halkın açlığının ve krizin görmezden gelindiği bir süreci yaşıyor. "Aç varsa siz de doyurun" gibi halkla dalga geçen bir anlayışla karşı karşıyayız. Her kesime baskıyı arttıran iktidar, ortaya atılan, yolsuzluk ve kara para aklamalarının üstünü örterken, toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran söylemiyle muhalifleri hedef göstererek sokağa salınan güruhların siyasal cinayetler işlemesine yol açmaktadır.”

tum-emekliler-sendikasi-ndan-insanca-ucret-talebi-893093-1.
Tüm Emekliler Sendikası Didim

“İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

“Emekli sendikalarını ve muhalif partileri kapatma girişimleri gibi anti demokratik yöntemleri de kullanan AKP ve ortakları demokrasinin son kırıntılarını da ortadan kaldırmaktadır. Ülkede huzurdan, barıştan, demokrasiden bahsetmek suç, ekonomik kriz var demek ise yasak hale getirilmiş, demokratik eylem ve etkinlikler basit ve akıl dışı bahanelerle engellenmiştir. Böyle bir yaşama mahkûm değiliz! Alanlarda haykırıyoruz, Emekliyiz, açız, isyandayız! Alın terimizi döktüğümüz ülkemizde, barış ve huzur içinde, insanca yaşamak istiyoruz. Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz!" Bayram harçlığı" değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz. Bizlere gelince "kaynak yok" diyenler, onlarca yerden maaş alan yandaş ve yalaka takımlarının kaynağını nereden alıyorlarsa oraya baksınlar. Ülke kaynaklarını, 5 yandaşa peşkeş çekmek yerine, ülkenin emekçilerine ve emeklilerine verirseniz hepimize yeter! İşte bu nedenle bugün Tüm Emekliler Sendikası olarak alanlardayız. Susmuyoruz, haykırıyoruz! Emekliyiz, insanca yaşamak istiyoruz!” ifadeleri yer aldı.

tum-emekliler-sendikasi-ndan-insanca-ucret-talebi-893094-1.
Tüm Emekliler Sendikası Maltepe

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol