birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.01.2021 15:01

Tüm kuşaklardan Erdoğan'a 'Z kuşağı bilmez' yanıtı

Tüm kuşaklardan Erdoğan'a 'Z kuşağı bilmez' yanıtı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yaptığı eleştiri sırasında "Z Kuşağı bilmez" ifadesini kullanması sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan, "SSK'nın başında bu adam bulunmadı mı? SSK'nın başında bulunduğu zaman hastanelerde hastalarımızın ne hale düştüğünü Z kuşağı bilmiyor. Bay Kemal'in döneminde biz hastaneler rehin alınan vatandaşları gördük. Bunları bizim milletimize anlatmamız gerekiyor. O dönemde maalesef ölülerimiz bile rehin alınıyordu," demişti.

Twitter kullanıcıları #ZkusagiBilmez etiketiyle Erdoğan'a tepki yağdırdı. AKP icraatlerini sıralayan Twitter kullanıcıları ifadelerle dalga geçti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol