birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 28.10.2021 18:33

Tüm sınavları geçti; Türkiye'nin İlk kez Ermeni kaymakamı olacak

Agos gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilkin gerçekleşmek üzere olduğunu, Türkiye Ermenilerinden avukat Berk Acar’ın tüm sınavları geçerek kaymakam olmaya hak kazandığını duyurdu.

Tüm sınavları geçti; Türkiye'nin İlk kez Ermeni kaymakamı olacak

Türkiye Ermenilerinden avukat Berk Acar tüm sınavları geçerek kaymakam olmaya hak kazandı.

Agos gazetesi, Twitter hesabından duyurduğu haberde avukat Berk Acar'ın kaymakamlığa hak kazandığını ve önümüzdeki dönemde görev almasının beklendiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği kaymakamlık sınavlarını başarıyla tamamlayan Acar'ın önümüzdeki dönem kaymakam olarak görev alacağı öğrenildi.

Acar'ın kaymakam olarak atanmasıyla Cumhuriyet döneminde bir ilk gerçekleşecek ve Türkiye Ermenileri'nden bir kişi ilk kez kaymakamlık görevini yapacak.

Agos Gazetesi, Twitter'dan şu sözlerle duyurdu:

"Cumhuriyet tarihinde bir ilke doğru: Türkiye Ermeni toplumundan avukat Berk Acar tüm sınavları geçerek Kaymakam olmaya hak kazandı. Acar'ın önümüzdeki dönemde görev alması bekleniyor. Ayrıntıları paylaşacağız."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol