birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.08.2020 15:55

Tuna-1 olarak bilinen Sakarya Gaz Sahası hangi bölgeyi kapsıyor?

Tuna-1 olarak bilinen Sakarya Gaz Sahası hangi bölgeyi kapsıyor?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'müjde' olarak Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğunu, 2023'te halkın kullanımına sunulacağını söyledi.

Erdoğan, açıklamasında "Fatih Sondaj Gemimiz hepimizi gururlandırdı. Tuna-1 olarak bilinen ve bizim Sakarya Gaz Sahası olarak isimlendirdiğimiz bu alanda gereken tüm test analiz mühendislik çalışmaları tamamlandı. Sakarya Gaz Sahasına bismillah" dedi.

Peki Sakarya Gaz Sahası nerede?

tuna-1-olarak-bilinen-sakarya-gaz-sahasi-hangi-bolgeyi-kapsiyor-771560-1.

Tuna-1 olarak bilinen gaz arama sahası Karadeniz Ereğli 175 km açığında yer alıyor. Tuna-1 bölgesi Karadeniz Ereğli'nin yaklaşık 150 km açığında, Bulgaristan ve Romanya ile kara suları sınırına yakın bir bölgede. Sondaj yapılan Tuna-1, Karadeniz'deki ilk sondaj yapılan lokasyon olarak biliniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol