birgün

8° PARÇALI BULUTLU

Tuna Kiremitçi'nin konseri 'mevlit kandili' sebebiyle yasaklandı

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, bugün İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde vereceği konserinin 'mevlit kandili' gerekçesiyle yasaklandığını duyurdu. "Mübarek günü siyasete alet etmeseler iyiydi" diyen Kiremitçi, konser yasaklarına "Ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku niye?" ifadeleriyle tepki gösterdi.

GÜNCEL 07.10.2022 14:21
Tuna Kiremitçi'nin konseri 'mevlit kandili' sebebiyle yasaklandı
Abone Ol google-news

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde vereceği konserinin 'mevlit kandili' gerekçesiyle yasaklandığını duyurdu.

"Mübarek günü siyasete alet etmeseler iyiydi" diyen Kiremitçi, paylaşımının devamında konser yasaklarına tepki göstererek "Konserimizi son anda yasaklayan hükümet erkanı: Ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku niye?" ifadelerini kullandı.

Kiremitçi paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bugünkü İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi konserimiz, hükümet tarafından, Mevlid Kandili gerekçesiyle son anda yasaklandı. Mübarek günü siyasete alet etmeseler iyiydi. Ey bugünkü İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi konserimizi son anda yasaklayan hükümet erkanı: Ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku niye?"

Öte yandan geçtiğimiz aylarda İlkay Akkaya, Apolas Lermi, Mem Ararat, Aleyna Tilki gibi isimlerin konserleri ve birçok festival 'kamu güvenliği' gibi bahanelerle yasaklanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun