birgün

7° PARÇALI BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 22.08.2019 10:47

Tunç Soyer’den orman yangınları için çağrı

Tunç Soyer’den orman yangınları için çağrı

BİRGÜN İZMİR

İzmir’in Karabağlar, Seferihisar ve Menderes ilçelerinde çıkan yangın, 3 gün sonra söndürüldü. Çıkan yangından 500 hektar alan etkilendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çıkan orman yangınlarından sonra “İzmir’in ormanları için çok boyutlu ve ilham verici bir kampanya hazırlıyoruz. Yaramızı sarmak isteyen herkesi ve tüm kuruluşları belediyemizle koordinasyon içinde hareket etmeye davet ediyorum” diyerek #İzmirKüllerindenDoğacak sloganıyla kampanya başlattı.

Tunç Soyer, kampanyanın ilk adımı için yanan İzmir ormanlarında İzmir Buluşması gerçekleştireceğini açıkladı. 30 Ağustos’ta gerçekleşecek buluşmaya İzmir Büyükşehir Meclisi’ni de olağanüstü davet edeceğini söyleyen Soyer, “Yalnızca fidan dikimi hakkında değil, ormanlarımızı yaşatmak için gerekli tüm konulardaki kararlarını o gün halkımızın huzurunda vereceğiz. Dileğim herkesin 30 Ağustos’ta yangının olduğu bölgeye gelerek, ormanlara yerinde sahip çıkması” dedi.

tunc-soyer-den-orman-yanginlari-icin-cagri-615386-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız