birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Tunç Soyer, üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek dağıtımına başlayacaklarını duyurdu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren üniversite öğrencilerine müjde verdi. Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yarından itibaren İzmir'deki devlet üniversitelerinde öğrencilere ücretsiz yemek dağıtımına başlayacağını açıkladı.

GÜNCEL 09.10.2022 20:34
Tunç Soyer, üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek dağıtımına başlayacaklarını duyurdu
Abone Ol google-news

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yarından itibaren Ege, Dokuz Eylül, Katip Çelebi Üniversiteleri ve İYTE’de gençlerimize ücretsiz yemek dağıtımına başlıyoruz. Ne yapıyorsak sizin için gençler" dedi.

Soyer'in mesajı, ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren üniversite öğrencilerinde karşılık buldu. Çok sayıda üniversite öğrencisi, sosyal medya üzerinden Soyer'e tebrik mesajı yazdı.

İMAMOĞLU TEBRİK ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Soyer'in mesajını alıntılayıp, "Tebrikler Tunç Başkan’ım. Çok yakında İBB de İstanbul’daki üniversiteli evlatlarımız için yurt ve bursun yanında benzer katkılar sunacak" açıklamasını yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol