birgün

12° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 07.03.2021 21:35

Turgutlu Belediyesporlu kadın basketbolcular öldürülen hemcinslerini andı

Turgutlu Belediyesporlu kadın basketbolcular öldürülen hemcinslerini andı

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Belediyesince 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla cinayete kurban giden kadınları anmak için video hazırlandı.

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi ekiplerinden Turgutlu Belediyespor'un oyuncularının rol aldığı videoda, kadına yönelik şiddete ve cinayetlere dikkat çekiliyor.

Öldürülen bazı kadınların isimlerinin yazılı olduğu formaların kullanıldığı videoda, cinayet haberlerinden kesitler sunuluyor.

Video, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'ın "Biz bu takımı sadece parkede mücadele etmesi için değil, tüm kadınların hayattaki mücadelesi adına kurduk." ifadeleriyle sona eriyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol