birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 02.08.2021 13:52

Turizm Bakanı Ersoy: Yangınla mücadele tweetle olmuyor

Yangın bölgesinde açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Yangınla mücadele tweetle olmuyor bizzat sahada yangının içinde oluyor," dedi.

Turizm Bakanı Ersoy: Yangınla mücadele tweetle olmuyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milas'ta Yangın Koordinasyon Merkezi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Burada konuşan Mehmet Nuri Ersoy, "Rüzgar da izin verirse en kısa sürede yangını kontrol altına alınırız diye düşünüyoruz," dedi.

"İlk etapta yangınla mücadelede yangının tehlike altındaki yerleşim merkezlerinden uzaklaştırılması sağlandı," diyen Ersoy, "Yangınla mücadele tweetle olmuyor bizzat sahada yangının içinde oluyor," ifadelerini kullandı.

Ersoy, şunları söyledi; "Yanan orman arazilerinin herhangi bir sebeple yapılaşmaya veya başka amaçla tahsisi mümkün değildir. Şu anda tamamen boşaltılmış bir tesisimiz yok. Kısmi tedbir amaçlı boşaltılıp birkaç saat içinde dolan tesislerimiz var."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol