birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 26.02.2021 16:23

Türk Alman Üniversitesi'ndeki homofobik ve cinsiyetçi akademisyene tepkiler sürüyor

Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, araştırma görevlisi Taceddin Kutay'ın cinsiyetçi, homofobik ve ırkçı paylaşımlarıın ardından #AkademideHomofobiyeYerYok etiketi ile eylem başlattı.

Türk Alman Üniversitesi'ndeki homofobik ve cinsiyetçi akademisyene tepkiler sürüyor

Türk Alman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Tacettin Kutay’ın LGBTİ+ bireylere yönelik yaptığı homofobik ve cinsiyetçi paylaşımlar sosyal medyada öğrencilerin tepkisine neden oldu.

#AkademideHomofobiyeYerYok etiketi ile seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, akademide cinsiyetçiliğin ve homofobikliğin yeri olmadığını belirtti.

Taceddin Kutay'ın Twitter'da yaptığı cinsiyetçi, homofobik ve ırkçı paylaşımların ardından Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri #AkademideHomofobiyeYerYok etiketi ile Twitter'da eylem başlattı.

Paylaşımların bazıları şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol