birgün

4° HAFİF YAĞMUR

Türk Telekom, Çinli bankalardan 200 milyon Euro kredi aldı

Türk Telekom, stratejik girişimler ve büyüme planlarının finansmanında kullanmak amacıyla Çinli bankalarla 200 milyon Euro tutarında ve 5 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı.

EKONOMİ 21.11.2022 15:00
Türk Telekom, Çinli bankalardan 200 milyon Euro kredi aldı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Türk Telekom, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Çinli bankalarla 200 milyon Euro tutarında ve 5 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladığını duyurdu.

Açıklamada, kredinin stratejik girişimler ve büyüme planlarının finansmanı için kullanılacağı belirtildi.

Türk Telekom’un KAP’a yaptığı açıklama şöyle:

"Türk Telekom olarak, grubumuz yatırımlarının, stratejik girişimlerinin ve büyüme planlarının finansmanı amacıyla Sinosure sigortası kapsamında, şirketimiz ile Bank of China Ltd. Shenzhen Branch, Bank of China Ltd. Grand Cayman Branch, Bank of China Ltd. Hungarian Branch, The Export-Import Bank of China (birlikte 'orijinal kreditörler') ve Bank of China Turkey AŞ (aracı banka) arasında, 200 milyon euro tutarında uzun vadeli bir kredi anlaşması imzalanmıştır. Söz konusu kredinin nihai vadesi Aralık 2027, yıllık faiz oranı EURIBOR artı yüzde 1,40 olup, sigorta primi ve diğer peşin maliyetler dâhil toplam maliyeti ise yıllık EURIBOR artı yüzde 2,76'dır."

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol