birgün

15° AÇIK

AVRUPA 15.07.2021 10:28

Türkiye Almanya Film Festivali başlıyor

Programında toplam 34 filmin yer aldığı, 30’dan fazla sanatçının katılacağı Türkiye Almanya Film Festivali, perdelerini 25. kez açacak.

Türkiye Almanya Film Festivali başlıyor

NÜRNBERG

Türkiye Almanya Film Festivali perdelerini 25. kez açmaya hazırlanıyor.

Festivali açılış töreni 18 Temmuz Pazar, Gemeinschaftshaus Langwasser Nürnberg’ adresinde yapılacak. Açılış töreninin sunuculuğunu her iki ülkenin ortak oyuncularından Tim Seyfi üstlendi. Açılış töreninde Tevfik Başer, Ercan Kesal, Luk Piyes ve Nürnberg Anakent Belediye Baskani Marcus König ve InterForum Başkanı Adil Kaya konuşacak.

Fesivalin açılış filmi ise Türkiye yapımı Anons filmi olacak. Filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcısı Bulut Reyhanoğlu, Sunucu Muammar Brav, çevirmen Recai Hallaç, Nürnberg Şehir Belediyesi 2. Belediye Başkanı Prof. Dr. Bayan Julia Lehner de açılış töreni konukları arasında olacak. Festivalde 21.30’da başlayacak filmin gösterimi sonrası yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu ile söyleşi de planlandı.

18 Temmuz Pazar akşamı 19:30’da başlayacak akşamın biletleri online ön satıştan temin edinilebileceği kaydedildi. Festival günlerinde toplam 34 film tanıtılacak, 30’dan fazla konuk sanatçı ağırlanacak. Türkiye Almanya diyalogu, pandemi zorluklarına rağmen büyük bir şenlik yaşayacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi ve tam programın www.fftd.net adlı internet sitesinden alınabileceği kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol