birgün

11° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Türkiye Almanya Film Festivali başlıyor

Programında toplam 34 filmin yer aldığı, 30’dan fazla sanatçının katılacağı Türkiye Almanya Film Festivali, perdelerini 25. kez açacak.

AVRUPA 15.07.2021 10:28
Türkiye Almanya Film Festivali başlıyor
Abone Ol google-news

NÜRNBERG

Türkiye Almanya Film Festivali perdelerini 25. kez açmaya hazırlanıyor.

Festivali açılış töreni 18 Temmuz Pazar, Gemeinschaftshaus Langwasser Nürnberg’ adresinde yapılacak. Açılış töreninin sunuculuğunu her iki ülkenin ortak oyuncularından Tim Seyfi üstlendi. Açılış töreninde Tevfik Başer, Ercan Kesal, Luk Piyes ve Nürnberg Anakent Belediye Baskani Marcus König ve InterForum Başkanı Adil Kaya konuşacak.

Fesivalin açılış filmi ise Türkiye yapımı Anons filmi olacak. Filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcısı Bulut Reyhanoğlu, Sunucu Muammar Brav, çevirmen Recai Hallaç, Nürnberg Şehir Belediyesi 2. Belediye Başkanı Prof. Dr. Bayan Julia Lehner de açılış töreni konukları arasında olacak. Festivalde 21.30’da başlayacak filmin gösterimi sonrası yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu ile söyleşi de planlandı.

18 Temmuz Pazar akşamı 19:30’da başlayacak akşamın biletleri online ön satıştan temin edinilebileceği kaydedildi. Festival günlerinde toplam 34 film tanıtılacak, 30’dan fazla konuk sanatçı ağırlanacak. Türkiye Almanya diyalogu, pandemi zorluklarına rağmen büyük bir şenlik yaşayacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi ve tam programın www.fftd.net adlı internet sitesinden alınabileceği kaydedildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun