birgün

6° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 30.08.2020 16:30

Türkiye’de internette erişim sorunu

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde internete erişim sorunu yaşanıyor. Sosyal medya uygulamalarına da erişim güçlüğü yaşanırken yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Türkiye’de internette erişim sorunu

Sosyal medya platformları olan Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp'taki yavaşlığın sebebi gün içinde sıklıkla merak edilen konuların arasında yer alıyor. Gece saatlerinden itibaren bu platformlara erişim sıkıntısı yaşanırken ' 'İnternet neden yok? İnternet neden yavaş? Twitter ve Whatsapp'a neden girmiyor?' soruları da arama motoru Google'da gün içinde sık aratılan konular arasında geldi.

İNTERNET NEDEN YAVAŞ? TWİTTER, FACEBOOK VE INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Türkiye'de Twitter ve Whatsapp'ta erişim problemleri yaşanıyor. İnternet yavaşlaması ve yer yer de tamamen gitmesi kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Bugün gün içinde sık sık sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamalarında problemler yaşanıyor.

Google ve Youtube olmadığı yerde Twitter ve Whatsapp'a girmek isteyenler de erişim problemi yaşıyor.

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp'a yönelik herhangi bir erişim engeli bulunmazken, sorunun sebebinin hız yavaşlaması olduğu düşünülüyor.

Konuya dair yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol