birgün

26° AÇIK

TEKNOLOJİ 30.08.2020 16:30

Türkiye’de internette erişim sorunu

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde internete erişim sorunu yaşanıyor. Sosyal medya uygulamalarına da erişim güçlüğü yaşanırken yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Türkiye’de internette erişim sorunu

Sosyal medya platformları olan Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp'taki yavaşlığın sebebi gün içinde sıklıkla merak edilen konuların arasında yer alıyor. Gece saatlerinden itibaren bu platformlara erişim sıkıntısı yaşanırken ' 'İnternet neden yok? İnternet neden yavaş? Twitter ve Whatsapp'a neden girmiyor?' soruları da arama motoru Google'da gün içinde sık aratılan konular arasında geldi.

İNTERNET NEDEN YAVAŞ? TWİTTER, FACEBOOK VE INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Türkiye'de Twitter ve Whatsapp'ta erişim problemleri yaşanıyor. İnternet yavaşlaması ve yer yer de tamamen gitmesi kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Bugün gün içinde sık sık sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamalarında problemler yaşanıyor.

Google ve Youtube olmadığı yerde Twitter ve Whatsapp'a girmek isteyenler de erişim problemi yaşıyor.

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp'a yönelik herhangi bir erişim engeli bulunmazken, sorunun sebebinin hız yavaşlaması olduğu düşünülüyor.

Konuya dair yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız