birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.11.2018 18:23

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, İsveç'te tartışıldı

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, İsveç'te tartışıldı

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, İsveç parlamentosunda gündem oldu.

İsveç Sosyal Demokrat Partisi(SAP) milletvekili Anders Österberg ve Dayanışma Derneği (Solidarittetsförening)’nin öncülüğünde İsveç Parlementosu’nda “Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet” toplantısı gerçekleştirildi.

Milletvekili Anders Österberg’in yaptığı açılış konuşmasından sonra sırasıyla Dayanışma Derneği’nden Feyyaz Kerimo, Af Örgütü’nden Maja Åberg, Sol Parti’den Yasmine Pasio, İsveç Pen Klubü’nden Elizabeth Orin kısa konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Toplantının misafir konuşmacısı Türkiye’den gelen Av. Hülya Gülbahar oldu. Gülbahar, Türkiye’deki kadın hareketi ve kadına yönelik şiddet konusunda geni kapsamlı bir sunum yaptı.

Farklı çevrelerden katılımcıların ve milletvekillerinin fikirleriyle katkıda bulunduğu toplantı forum şekinde devam etti.

turkiye-de-kadina-yonelik-siddet-isvec-te-tartisildi-529856-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol