birgün

23° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.11.2018 18:23

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, İsveç'te tartışıldı

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, İsveç'te tartışıldı

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, İsveç parlamentosunda gündem oldu.

İsveç Sosyal Demokrat Partisi(SAP) milletvekili Anders Österberg ve Dayanışma Derneği (Solidarittetsförening)’nin öncülüğünde İsveç Parlementosu’nda “Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet” toplantısı gerçekleştirildi.

Milletvekili Anders Österberg’in yaptığı açılış konuşmasından sonra sırasıyla Dayanışma Derneği’nden Feyyaz Kerimo, Af Örgütü’nden Maja Åberg, Sol Parti’den Yasmine Pasio, İsveç Pen Klubü’nden Elizabeth Orin kısa konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Toplantının misafir konuşmacısı Türkiye’den gelen Av. Hülya Gülbahar oldu. Gülbahar, Türkiye’deki kadın hareketi ve kadına yönelik şiddet konusunda geni kapsamlı bir sunum yaptı.

Farklı çevrelerden katılımcıların ve milletvekillerinin fikirleriyle katkıda bulunduğu toplantı forum şekinde devam etti.

turkiye-de-kadina-yonelik-siddet-isvec-te-tartisildi-529856-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız