birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Türkiye'deki yatırımlarıyla dikkat çekiyor: Hulusi Akar'ın gelini ABD'li şirketin genel müdürü çıktı

Türkiye’nin dev şirketlerine milyonlarca dolar yatırım yapan ABD merkezli General Atlantik adlı global şirketin genel müdürünün Bakan Hulusi Akar’ın gelini Melis Kahya Akar olduğu ortaya çıktı. Akar, “Türkiye’de çok büyük bir potansiyel var” diyor.

GÜNCEL 16.07.2022 12:18
Türkiye'deki yatırımlarıyla dikkat çekiyor: Hulusi Akar'ın gelini ABD'li şirketin genel müdürü çıktı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Türkiye’de yaptığı milyar dolarlık satın almalarla dikkatleri üzerin çeken ABD merkezli General Atlantic adlı şirketin başında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın gelini Melis Kahya Akar’ın olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet'ten Bora Erdin'in haberine göre, adını ilk defa 44 milyon dolarlık Yemeksepeti yatırımıyla duyuran ABD merkezli General Atlantic isimli global şirket, gözünü Türkiye’de büyüyen şirketlere dikti. Ortadoğu merkezli Propertyfinder Group (PFG) önderliğinde, General Atlantic’in de katılımıyla gerçekleşen yatırım turunda dijital emlak platformu Zingat sermaye artırımı yoluyla 65 milyon TL yatırım aldı.

2,5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Amerikan yatırım fonu General Atlantic geçtiğimiz yıl da Trendyol’a yatırım yaptı. E-ticaret platformu Trendyol, 1.5 milyar dolar yeni yatırım ile değerlemesini 16.5 milyar dolara çıkardı. Türkiye’ye 2.5 milyar dolarlık yatırımla adım atan General Atlantic adlı şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA Bölgesi) Genel Müdürü ise Melis Kahya Akar.

Hulusi Akar’ın gelini olan Melis Kahya Akar, Türkiye’de yaptıkları yatırımlarla (satın alma-ortaklık) ilgili bölgede fırsat gördüklerini ve bu yöntemle ilerleyeceklerini açıklamıştı.

Akar, “Her bölgeye gidebiliyorsunuz. Oranın tüketicisine gidebiliyorsunuz, üreticisine gidebiliyorsunuz. Onları kalkındırabiliyorsunuz. O nedenle Türkiye’de çok büyük bir potansiyel var. Türkiye öncelikli ülkeler listemizde” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol