birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.11.2021 14:55

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı: Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmıyor

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ekmeğin 4-5 lira olacağı" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum" açıklamasını yaptı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı: Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmıyor

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İstişarelerle çözümden yanayız. Bu konuda da kapımız herkese açık" ifadelerini kullandı.

Balcı, yazılı açıklamasında, bugün bazı gazetelerde "Ekmek 4 liradan satılacak", "10 güne kadar fırınlar kepenk kapatacak" başlıklı haberlerle kamuoyunda infial yaratılmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Ekmeğin temel girdilerinde hissedilir bir yükselişin söz konusu olduğunu belirten Balcı, şu değerlendirmede bulundu:

"Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğal gaz ve suyun fiyatı her gün değişmektedir ancak bu demek değildir ki biz vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır. Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İstişarelerle çözümden yanayız. Bu konuda da kapımız herkese açık."

Balcı, "Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum" ifadelerini kullandı.