birgün

23° AÇIK

SİYASET 21.02.2020 06:00

Türkiye'nin en borçlu belediyesi: Kuran kursuna 540 bin TL harcamışlar

Türkiye’nin en borçlu belediyesi olarak bilinen AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bir Kuran kursu inşaatı için 540 bin TL’lik malzeme satın aldığı ortaya çıktı. AKP’li belediye sadece Kuran kursunun mobilyalarına 282 bin TL ödedi

Türkiye'nin en  borçlu  belediyesi: Kuran kursuna  540 bin TL harcamışlar

İsmail ARI

Altı milyar lirayı aşan borcuyla Türkiye'nin "en borçlu belediyesi" olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir Kuran kursuna 540 bin TL’lik mobilya ve aydınlatma malzemesi aldı.

Büyükşehir belediyesine bağlı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Gölkent Kuran Kursu’na mobilya almak için 24 Ocak tarihinde ihale yaptı. Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık usulü yöntemiyle yapılan ihaleye iki şirketin teklif vermesine karşın sadece 282 bin 437 TL teklif veren MY Ofis Mobilya Şirketi’nin teklifi geçerli sayıldı. Şirketle AKP'li belediye arasında da 12 Şubat'ta sözleşme imzalandı.

258 BİN TL’LİK ELEKTRİK MALZEMESİ

AKP'li belediye, 22 Ocak tarihinde de “Gölkent Kuran Kursu İçin Muhtelif Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Alımı” başlığıyla bir ihale daha yaptı. Yine pazarlık usulü yapılan ihaleyi tek istekli olan ve 258 bin 301 TL teklif veren Atek Enerji Otomasyon Şirketi ihaleyi kazandı. AKP’li belediye ile şirket arasında 30 Ocak’ta sözleşme imzalandığı öğrenildi.

KURAN KURSUNA TESLİM EDİN

İhale ilanında da satın alınan malzemelerin İzmit İlçe Müftülüğü Gölkent Cami ve Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’na teslim edilmesi istendi. Malzemelerin İdari İşler Şube Müdürlüğünde görevli personel tarafından gerekli kontroller yapıldıktan kurulum ve montajının gerçekleştirilieceği belirtildi.

2017 YILINDA 171 BİN LİRA HARCAMIŞLAR

AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi malzeme aldığı Kuran kursu için 2017 yılında da ihale yaptı. Belediyeye bağlı Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı 22 Haziran 2017 yılında Gölkent Cami ve Kuran Kursu’nun alüminyum giydirme cephesi için malzeme alım ihale yaptı. İhaleyi 171 bin TL teklif veren Aldoğsan İnşaat kazandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız