birgün

16° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 14.09.2021 20:34

Türkiye'nin en büyük oyun festivali İzmir'de

İzmir Oyun Festivali, Avrupa ve Orta Doğu'da bir ilk olacak. İzmir Yeni Fuar'da gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında hem Z kuşağının ilgisini çekecek hem de X ve Y kuşaklarının alışık oldukları geleneksel oyunlar yer alacak.

Türkiye'nin en büyük oyun festivali İzmir'de

İzmir, Avrupa ve Orta Doğu'nun en büyük oyun festivallerinden biri olan “İzmir Oyun Festivali”ne ev sahipliği yapacak. 24-25-26 Eylül tarihleri aralığında gerçekleştirilecek etkinlik, geleneksel oyunlardan espora kadar oyun tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. That’s The Way Yeni Nesil Gençlik Ajansı tarafından düzenlenen festivale, 30 binin üzerinde oyun severin katılması bekleniyor.

İzmir Oyun Festivali, Avrupa ve Orta Doğu'da bir ilk olacak. İzmir Yeni Fuar'da gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında hem Z kuşağının ilgisini çekecek hem de X ve Y kuşaklarının alışık oldukları geleneksel oyunlar yer alacak.

7'DEN 70'E HERKESE UYGUN ETKİNLİKLER

Bu yıl ilk kez düzenlenecek İzmir Oyun Festivali'nde geleneksel sokak oyunları olan körebe, misket ve seksek gibi oyunların yanı sıra, günümüz teknolojilerinin sunduğu imkanlar sayesinde geliştirilen VR oyunlar yer alacak. Çeşitli espor turnuvalarının da düzenleneceği etkinlik kapsamında cosplay yarışmaları gibi eğlenceli aktiviteler de gerçekleştirilecek.

GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Festivalle ilgili konuşan Thats The Way şirketinin kurucu ortağı Çağrı Işıklıoğlu “Gençliğin en önemli iletişim mecrası espor ve oyun. Biz de bu kapsamda ilk olan bir festivale imza atıyoruz. İzmir gençlerin şehri ve bu kapsamda daha şimdiden festivale olan ilgi bizi çok mutlu ediyor. Katılımcıların gün boyu oyun oynayıp keyifli zaman geçirecekleri bir festival olacak. Gençlerin takip ettiği ünlü içerik üreticiler, espor takımları ve oyun firmaları ödülleri ile dopdolu bir içeriğimiz ve programımız mevcut. Pandemi ve sosyal mesafe kurallarının tamamına dikkat edilecek olup uzun zamandır eksik kalan etkinlik ve festival özlemimizi de gidermiş olacağız” dedi.

30 BİN KİŞİDEN FAZLA KATILIM BEKLENİYOR

İzmir Yeni Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek etkinliğe en az 30 bin kişinin katılması bekleniyor. 24-25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek festival ile katılımcılara da çok sayıda sürpriz hediyeler dağıtılacak. Böylelikle Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşlar, gündemden uzaklaşma ve eğlenme imkanı yakalayacakları birkaç gün geçirme imkanına sahip olacaklar.

Festivale katılacak olanlar; Pubg, Valorant, League of Legends, CS: GO, Brawl Stars gibi oyunlarla hem eğlenecek hem de turnuvalar sonunda ödüller kazanabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol