birgün

8° AÇIK

YAŞAM 17.02.2021 13:56

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü buz tuttu

650 kilometrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nün kıyı kesimleri buzla kaplandı. İçerişehir ve Çiftlik mahallelerinde balıkçı limanı çevresi buz tuttu. Balıkçılar, kalın buz parçalarını kırarak göle açılmaya çalıştı.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü buz tuttu

Konya'da soğuk hava nedeniyle Beyşehir Gölü'nün kıyı kesimlerinin buz tutması, balıkçılara zor anlar yaşattı.

AA’nın aktardığına göre, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir'in, Çiftlik, Jandarma Burnu ile Aşk Adası, Çeçen Adası arasındaki kıyı kesimleriyle, İçerişehir ve Çiftlik mahallelerindeki balıkçı limanının çevresi buzla kaplandı.

turkiye-nin-en-buyuk-tatli-su-golu-buz-tuttu-842661-1.

Sıcaklığın eksi 8 ila 10 derece arasında seyrettiği Beyşehir'de balıkçılar, kalın buz parçalarını kırarak göle açılmaya çalıştı.

turkiye-nin-en-buyuk-tatli-su-golu-buz-tuttu-842658-1.

Motorlu tekneleriyle buzların arasında kalan balıkçılar ise ava çıkmakta zorlandı. Soğuk hava nedeniyle göl yüzeyinde de ağ seren az sayıda balıkçı teknesi görüldü.

Buz tabakasının üzerinde yürüyen ya da hareketsiz bekleyen martılar da dikkat çekti.

turkiye-nin-en-buyuk-tatli-su-golu-buz-tuttu-842659-1.

turkiye-nin-en-buyuk-tatli-su-golu-buz-tuttu-842660-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol