birgün

24° AÇIK

Türksat Yönetim Kurulu Başkanı: Çift maaş alalım diye bizim bir talebimiz olmuyor

Meclis’te Türksat'ın hesapları ele alındı. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Kemal Yüksek, aldıkları 21 bin liralık ek maaşı "Çift maaş bizim talebimiz değil" diyerek açıkladı.

GÜNCEL 21.01.2022 09:09
Türksat Yönetim Kurulu Başkanı: Çift maaş alalım diye bizim bir talebimiz olmuyor
Abone Ol google-news

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda Türksat hesapları ele alınırken çift maaş konusu tartışıldı.

Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın haberine göre CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türksat yönetimindeki 7 üyenin 21 biner lira ek ücret aldığını, üyelerden sadece eski TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in çift maaşlı olmadığını söyledi.

Sertel şöyle dedi:

"Bazı üyeler var ki toplantılara bile katılmıyor. 2015'de TÜRKSAT yönetimine atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın kaç kez toplantıya katıldı? YK üyelerine 2020'de 2 milyon 31 bin TL ödeme yapılmış. Bu rakam 2021'de daha da arttı. Pırasa doğrar gibi yönetim kurulu üyeliği dağıtılıyor."

CHP Zonguldak vekili Deniz Yavuzyılmaz da, "Yanlışa yanlış deriz. Bir güreşçi devlet bankasının yönetimine atanırsa tabi ki eleştiririz. Niye rahatsız oluyorsunuz?" dedi.

Türksat yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci ve eski AKP'li Bakan Atilla Koç'un oğlu, Taha Koç da bulunuyor.

Sertel, eleştiriler üzerine söz alan TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek'in, "Bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. Acımasızca eleştiriler oluyor. Özellikle Amerikan menşeli Tilki televizyonunda ve diğerler televizyonlarda boy boy fotoğraflarımız gösteriliyor. Çift maaş alalım diye bizim bir talebimiz olmuyor. Bize verilen görevi yönetim kurulu olarak hepimiz layıkıyla yapıyoruz. Tüm yönetimimiz toplantılara katılarak görevini yerine getiriyor ama bu tür eleştirilerin olması hepimizi üzüyor” dediğini aktardı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol