birgün

5° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 17.12.2020 09:57

Türküler insanları birbirine bağlıyor

Gülseven Medar ile birlikte seslendirdiği “Mah Cemalin Suya Benzer” single çalışmasını dijital platformlarda yayınlayan Diren İnaç, “Türküler insanları birbirine bağlıyor. Mah Cemalin Suya benzer benim için güçlü bir aşkın ifadesi” diyor.

Türküler insanları birbirine bağlıyor

Sercan MERİÇ

Diren İnaç ve Gülseven Medar’in “Mah Cemalin Suya Benzer” single çalışması Z Müzik etiketi ile dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Tüm dijital platformlarda dinlenebilen Mah Cemalin Suya Benzer’de kopuz, divan bağlama, klasik ve perdesiz gitar Doğu Ekin Değerli tarafından icra edildi. Bas gitarda, Levent Canen, perküsyonda Ömer Avcı yer aldı.

Şarkının arajnesini Doğu Ekin Değerli ile Levent Canen yaptı. Mix ve mastering ise yine Levent Canen tarafından yapıldı.


İkinci albümü için çalışmalarını sürdüren Diren İnaç, çocukluğundan bu yana türkü dinleyen ve söyleyen bir müzisyen. Mah Cemalin Suya Benzer’in bestecisi Nebi ile bundan 5 yıl önce çalışma fırsatı bulduğunu belirten Diren İnaç, “Türküler insanları birbirine bağlıyor. Buradan doğan samimiyetle pandeminin ilk zamanlarında Nebi’yi arayıp ‘Ben türkü istiyorum’ dedim.

O da sağ olsun bana kendisine ait olan 2 türküyü verdi. O an türkü aslında tırnak için de kendisine ait olmaktan çıktı. İşte bu yüzden türküleri söylemeyi çok seviyorum. Mah Cemalin Suya benzer benim için güçlü bir aşkın ifadesi. Bedri Rahmi ‘Ne zaman bir köy türküsü dinlesem şairliğimden utanırım’ demiş, benimkisi de böyle bir şey” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol