birgün

23° AÇIK

DÜNYA 14.07.2020 10:39

Tuvaletteki 'bomba notu' yüzünden Ryanair uçağı zorunlu iniş yaptı

Polonya'nın Krakow kentinden İrlanda'nın başkenti Dublin'e giden Ryanair uçağında 'bomba' notu bulunması üzerine, uçak zorunlu iniş yaptı. Polis yetkilileri, 'yolcuların güvende olduğunu' duyurdu.

Tuvaletteki 'bomba notu' yüzünden Ryanair uçağı zorunlu iniş yaptı

Krakow-Dublin seferini yapan bir uçak, tuvalette bulunan ‘bomba’ notu nedeniyle Londra’daki Stanstead Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Polonya’dan İrlanda’ya uçan Ryanair uçağı, Essex kenti polis ekipleri tarafından incelemeye alındı.

BBC'nin haberine göre; Yerel saatle 18:40’da Stanstead’e inen uçağa Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne bağlı iki Typhoon jeti eşlik etti. Ryanair’den bir sözcü, “Uçak normal iniş yaptı, ama yolcuların güvenli inişi için uzak bir köşeye çekildi” dedi.

Sözcü, “Britanya polisi uçağı ve yolcuları kontrol ediyor ve ne zaman başka bir uçakla Dublin’e seyahate devam edeceğine karar verecek” diye konuştu.

Essex polisi ise “Tüm yolcuları güvenli bir şekilde uçaktan indirdik. Uçak Stanstead’de izole bir alanda bekletiliyor, soruşturmamız devam ediyor” diye açıklama yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız