birgün

22° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 13.04.2021 17:20

Tuvallerin dijitalleştiği sergi

Ressam Gizem Renklidağ analog ve dijital teknikleri bir araya getirdiği TECHNÊ isimli sergisi, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılacak.

Tuvallerin dijitalleştiği sergi

Ressam Gizem Renklidağ analog ve dijital teknikleri bir araya getirdiği TECHNÊ isimli sergisi ile İstanbul’da başladığı yolculuğuna, İzmir’de devam ediyor. Sergi, sanatseverleri tuvallerin teknoloji ile dönüşüp dijitalleştiği, hareketlendiği, sese-müziğe dönüştüğü benzersiz bir deneyime davet ediyor.

Renklidağ’ın kendi geliştirdiği “FISPIS” tekniği ile hayata geçirdiği eserler, dijital sanatçıların kolektif üretimleriyle süreç içinde gelişerek büyüyor.

Tuval resimlerine bambaşka formlar ve boyutlar kazandıran sanatçılar, resim sanatını dijital tekniklerle dönüştürerek birçok farklı performans ve deneyim tasarlıyor. Eserler Ahmet Said Kaplan, Ender Diril, Merve Özgören, Süleyman Yılmaz gibi isimlerin katkılarıyla oluşturuldu.

TECHNÊ, alışılmışın dışında çok katmanlı bir sanat deneyimi yaşamak isteyenleri, interaktif, hareketli ve eğlenceli dünyalara götürüyor. Renklidağ ve N. Cihan Çankaya’nın küratörlüğündeki sergi 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılacak. 15 Mayıs’a kadar açık kalacak sergi, hafta içi 09.00-17.30 saatleri arasında gezilebilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol