birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.07.2021 12:56

Tuzla’da ATM’lere kart kopyalama aparatı ve kamera yerleştiren 2 kişi yakalandı

Tuzla'da bir bankanın ATM cihazına kamera ve kart kopyalama aparatı yerleştirdikleri şüphesiyle iki kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki kişiden biri tutuklandı.

Tuzla’da ATM’lere kart kopyalama aparatı ve kamera yerleştiren 2 kişi yakalandı

İstanbul'un Tuzla ilçesinde, banka ATM’lerine kart kopyalama aparatı ve kamera düzeneği yerleştirdiği tespit edilen 2 kişi yakalandı. Şüphelilerden İ.T. zaten denetimli serbestlikle cezaevinden salıverilmiş olduğu için tutuklanarak cezaevine konuldu.

AA'da yer alan habere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tuzla'da bir marketin önünde bulunan ATM cihazına kamera ve kart kopyalama aparatı yerleştirildiği yönünde alınan ihbar üzerine inceleme başlattı. Olay yeri ve çevresinde bulunan güvenlik kamera görüntüleri inceleyen polis, iki şüphelinin araçlarını uzak bir mesafeye park ederek yürüyerek söz konusu ATM'nin önüne geldiklerini belirledi. Bu arada kamera kayıtlarındaki görüntülerden, şüphelilerin ATM'den bir cihazı söküp içine bir şeyler yerleştirerek tekrar taktıkları tespit edildi. Olayın gerçekleştiren İ.T. ile A.G.’nin kullandıkları aracı da daha sonra internet üzerinden satışa çıkardığı ortaya çıktı.

22 BİN 620 LİRA NAKİT PARA ELE GEÇİRİLDİ

Zanlıların kimliklerini tespit eden polis A.G.'yi yakalarken, İ.T. isimli şüpheli ise başka bir suçtan denetimli serbestlik kapsamında Maltepe Polis Merkezi Amirliği'ne imza için geldiği sırada gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikamet adresi ve aracında yapılan aramalarda; bir dizüstü bilgisayar, içerisinde gizli kamera bulunan bir aparat, içerisinde elektronik düzenek bulunan üç kart kopyalama aparatı, üzerinde açma-kapama düğmesi ile kart giriş yeri bulunan iki aparat, iki metal aparat, cep telefonu, çift taraflı üç bant, iki tornavida, bir maket bıçağı, suçtan elde edildiği değerlendirilen 22 bin 620 lira nakit para ele geçirildi.

Şüphelilerden A.G. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlarca serbest bırakıldı. İ.T. ise “bilişim sistemleri banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması suretiyle hırsızlık” suçundan dün sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol