birgün

12° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 18.11.2020 11:35

Twitter’a yeni özellik geldi: 24 saat sonra silinecek ‘fleet’

Twitter, Fleets adındaki hikayeler özelliğini resmen duyurdu. Instagram, Facebook, WhatsApp ve LinkedIn'de karşımıza çıkan hikayeler (Stories) özelliği artık Twitter'a geliyor.

Twitter’a yeni özellik geldi: 24 saat sonra silinecek ‘fleet’

Twitter’a gelen yeni özellikle 24 saat sonra silinecek paylaşımlar yapılabilecek.

Instagram’daki story özelliğinde olduğu gibi 24 saat sonra kendiliğinden silinecek ‘fleet‘ adı verilen özellik mart ayında Brezilya, İtalya, Güney Kore’de denenmeye başlamıştı.

‘Fleet’lere yorum yapılamayacak, retweet edilemeceyecek ya da beğenilemeceyecek. Ancak direkt mesaj yoluyla cevap verilebilecek.

Bu uygulamayla herkese açık şekilde gelecek tepkilerden, yorumlardan çekinen ya da tweet’lerinin yeterince beğeni almaması, retweet edilmemesi endişesiyle düşüncelerini saklayan kişilerin tweet atmaları için cesaretlendirilmesi amaçlanıyor.

Diken'de yer alan habere göre; Fleet aracılığyla metin paylaşılabildiği gibi video ve fotoğraf da paylaşılabiliyor.

‘Fleet‘ özelliğinin denendiği yerlerde kullanıcların paylaşımlarının arttığı görüldü.

Twitter’ın tasarım direktörü Joshua Harris ‘fleet’lerin bir gün sonra yok olduğu için insanların düşüncelerini, hislerini paylaşmak konusunda daha rahat hissetmelerini sağladını belirtti.

Ancak yeni özelliği deneyen bazı kullanıcılar direkt mesaj yoluyla online tacizi artırabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız