birgün

21° AÇIK

TEKNOLOJİ 18.11.2020 11:35

Twitter’a yeni özellik geldi: 24 saat sonra silinecek ‘fleet’

Twitter, Fleets adındaki hikayeler özelliğini resmen duyurdu. Instagram, Facebook, WhatsApp ve LinkedIn'de karşımıza çıkan hikayeler (Stories) özelliği artık Twitter'a geliyor.

Twitter’a yeni özellik geldi: 24 saat sonra silinecek ‘fleet’

Twitter’a gelen yeni özellikle 24 saat sonra silinecek paylaşımlar yapılabilecek.

Instagram’daki story özelliğinde olduğu gibi 24 saat sonra kendiliğinden silinecek ‘fleet‘ adı verilen özellik mart ayında Brezilya, İtalya, Güney Kore’de denenmeye başlamıştı.

‘Fleet’lere yorum yapılamayacak, retweet edilemeceyecek ya da beğenilemeceyecek. Ancak direkt mesaj yoluyla cevap verilebilecek.

Bu uygulamayla herkese açık şekilde gelecek tepkilerden, yorumlardan çekinen ya da tweet’lerinin yeterince beğeni almaması, retweet edilmemesi endişesiyle düşüncelerini saklayan kişilerin tweet atmaları için cesaretlendirilmesi amaçlanıyor.

Diken'de yer alan habere göre; Fleet aracılığyla metin paylaşılabildiği gibi video ve fotoğraf da paylaşılabiliyor.

‘Fleet‘ özelliğinin denendiği yerlerde kullanıcların paylaşımlarının arttığı görüldü.

Twitter’ın tasarım direktörü Joshua Harris ‘fleet’lerin bir gün sonra yok olduğu için insanların düşüncelerini, hislerini paylaşmak konusunda daha rahat hissetmelerini sağladını belirtti.

Ancak yeni özelliği deneyen bazı kullanıcılar direkt mesaj yoluyla online tacizi artırabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol