birgün

7° PARÇALI BULUTLU

Twitter, Covid-19'la ilgili 'yanlış bilgiyi önleme' politikasını bıraktı

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, Covid-19 hakkındaki yanlış veya yanıltıcı bilgileri denetleme politikasını sonlandırdığını açıkladı.

MEDYA 30.11.2022 10:34
Twitter, Covid-19'la ilgili 'yanlış bilgiyi önleme' politikasını bıraktı Fotoğraf: Freepik
Abone Ol google-news

Twitter Covid-19'la ilgili yanlış bilgilendirmeyi önlemek amacıyla yürüttüğü politikadan vazgeçtiğini açıkladı.

BBC'de yer alan habere göre; Sosyal medya platformundan yapılan açıklamada "23 Kasım 2022'den geçerli olmak üzere, Twitter, 'Covid-19 yanlış yönlendirici bilgi politikası' artık uygulamayacaktır" denildi.

Twitter’ın internet sitesinde yer alan verilere göre Ocak 2020’de Covid-19 politikasını uygulamaya koymasından ve geçen hafta sona ermesine kadar 11 binden fazla hesap askıya alındı ve 97 binden fazla yanıltıcı içerik kaldırıldı.

Elon Musk, Twitter'ı satın almasının ardından platformdan atılan kullanıcılar için "genel af" açıklamıştı.

Milyarder Elon Musk 27 Ekim tarihinde 44 milyar dolar karşılığında Twitter'ı satın almış, ürün ve personelle ilgili değişiklikleri hayata geçirmeye başlamıştı. Musk 29 Ekim'deki bir açıklamasında çok farklı görüş açılarına sahip bir içerik denetimi konseyi kuracağını duyurmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol