birgün

12° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 03.03.2020 09:32

Twitter'dan personeline: 'Evden çalışın'

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketlerinden Twitter, koronavirüsün yayılmasının engellenmesi çabaları çerçevesinde personeline evden çalışmalarını söyledi.

Twitter'dan personeline: 'Evden çalışın'

Koronavirüs nedeniyle Hong Kong, Japonya ve Güney Kore'deki personeli için evden çalışmanın zorunlu olduğunu duyuran Twitter, dünya genelindeki 5 bin personelini de evden çalışmaları konusunda desteklediklerini bildirdi.

Twitter daha önce de çalışanlarının zorunlu olmadıkça iş seyahatlerin çıkmalarını ve etkinliklere katılmalarını da yasaklamıştı.

Twitter'ın İK yöneticisi Jennifer Christie yaptığı açıklamada, "Amacımız Covid-19 koronavirüsünün yayılma olasılığını azaltmak" derken, evden çalışma konusunda kendilerini gün geçtikçe geliştirdiklerini de şu sözlerle anlattı: "Bu bizim için büyük bir değişiklik ama giderek daha dağıtılmış bir iş gücüne doğru ilerliyoruz. Küresel bir hizmetiz. Herhangi bir yerde, Twitter'da çalışabilmeyi sağlama konusunda kararlıyız. "

Twitter'ın genel müdürü Jack Dorsey uzun zamandır uzaktan çalışmayı destekliyor. Koronavirüs yayıldıkça çoğu büyük Amerikan işletmesi de benzer yollara gidiyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız