Elon Musk, geçtiğimiz günlerde 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını feshettiğini duyurmuştu. Twitter, satın alma anlaşmasını feshetme kararının 'geçersiz ve haksız' olduğunu bildirdi.

Twitter: Elon Musk'ın fesih kararı geçersiz

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Elon Musk, Twitter’ın satış anlaşmasının birden fazla maddesini ihlal ettiği için 44 milyar dolarlık anlaşmadan çekildiğini açıkladı. Sosyal medya şirketi Twitter, Musk'ın satın alma anlaşmasını feshetme kararının "geçersiz ve haksız" olduğunu bildirdi.

Twitter'ın avukatı William Savitt tarafından Musk'ın avukatı Mike Ringler'e gönderilen 10 Temmuz tarihli konuya ilişkin mektup, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildirim sonucu kamuoyuyla paylaşıldı. Söz konusu mektupta, Musk'ın anlaşmayı feshinin "geçersiz ve haksız" olduğu, anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerin reddedildiği anlamına geldiği belirtildi. Twitter'ın anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmediği vurgulanan mektupta, anlaşmanın yürürlükte olduğu aktarıldı.

TWİTTER'IN HİSSELERİNDE SERT DÜŞÜŞ

Öte yandan, Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshetme kararı sonrası Twitter'ın hisseleri haftanın ilk işlem gününde sert düşüş gösterdi. New York borsasında TWTR koduyla işlem gören şirketin hisselerinde yaşanan kayıp yüzde 11'i aştı.

Musk'ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna yapılan bildirimde, Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti. Bildirimde, Twitter'ın anlaşmanın birçok hükmünü esaslı şekilde ihlal ettiği, yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunun görüldüğü kaydedilmişti.

AA