birgün

12° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 02.07.2020 16:16

Twitter, Trump'ın bir tweet'ini daha telif hakkı gerekçesiyle kaldırdı

ABD Başkanı Donald Trump, bir paylaşımı telif hakkı gerekçesiyle Twitter'dan kaldırıldı

Twitter, Trump'ın bir tweet'ini daha telif hakkı gerekçesiyle kaldırdı

ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki gerginlik büyüyor. Trump'ın bir tweet'i daha telif hakkı yasalarına takıldı.

Twitter, Donald Trump'ın kendisinin bulunduğu bir fotoğrafın olduğu tweet'ini New York Times Co.'nun telif ihlali gerekçesiyle gönderdiği kaldırma talebinin ardından sildi. Trump'ın silinen tweet'inde "Medya gösterilmedi: Bu görsel telif sahibinin rapor etmesine yanıt olarak kaldırılmıştır" ifadesi yer aldı.

Silinen görselde siyah beyaz bir Trump fotoğrafı yer alıyordu. Ancak üzerinde "Gerçekte benim peşimde değiller, sizin peşinizdeler. Ben sadece yol üstündeyim" ifadeleri yazılan fotoğrafın 2015 yılının Ekim ayında New York Times ekibinden fotoğrafçı Damon Winter tarafından New York Times Dergisi için çekildiği ortaya çıktı.

Twitter daha önce de Trump'ın çeşitli paylaşımlarına, "şiddeti yüceltme" ve "manipüle edilmiş medya" gibi etiketler eklemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız